Iditarod musher ‘osjećao se kao taoc’ tijekom motornog napada u utrci

Musher koji je bio podvrgnut snažnom napadu tijekom ovogodišnje iditarodske utrke pasa, davao je pojedinosti o njenoj iskušenju. 26-godišnji muškarac je uhićen Bet365 zbog incidenta, koji se dogodio 582 milja na utrku od 975 milja, u blizini sela Nulato. Aliy Zirkle je izjavio kako je incident trajao gotovo dva sata. Arnold Demoski tvrdi da je bio pijan tijekom napada i ne sjeća se voziti svoj motorne topove u timove Zirkle i četverostruki iditarod dobitnik Jeff King. Jedan od Bet365 mobilno klađenje kraljeva pasa ubijen je u napadu, dok su ostale životinje u obje momčadi pretrpjele ozbiljne ozljede. Dallas Seavey osvojila četvrtu utrku pasa Iditarod u konkurenciji koju je Bet365 prouzročila nasilje. Pročitajte više

“Ja sam gurao staze Aljaske Za više od 20 godina i živio u zajednici Yukon-Koyokuk.Nisam se jednom osjećala u stvarnoj opasnosti od nekog drugog ljudskog bića “, rekao je Zirkle u izjavi na stranicama Iditarod. “Na ovim stazama s mojim psima osjećam se ugodno i sigurno. To se promijenilo ujutro 12. ožujka. “Tijekom gotovo dva sata jedan muškarac, pomoću svoje snježne mašine, produžio je, agresivan i što vjerujem da su namjerne prijetnje meni i mom timu , Dva sata sam se osjećao Bet365 kao taoc i iskreno vjerujem da su naši životi u opasnosti. Bio sam strašan.Zirkle je uspio nastaviti utrku – i završiti na trećem mjestu – nakon pomoći lokalnog stanovništva i službenika utrke, kojima je zahvalila na izjava. “Mrzim se samo jednom čovjeku”, rekao je Zirkle. “Jedan od najvažnijih aspekata utrke Iditaroda za mene je interakcija s prekrasnim alaskanima diljem naše države. Uživam u posjetu svim selima na stazi i osjećam se voljenima i podržavam Bet365 tijekom iditarodske utrke i dalje.

“Također nemam ozljeda. Međutim, jako sam tužan i ljut. Zahvalan sam svemu onome što je od velike pomoći javnosti.Nisam izgubio vjeru u čovječanstvo. “Utrku je osvojio Dallas Seavey, koji je uvrstio četvrtu pobjedu Iditarod u rekordnom vremenu od osam dana, 11 sati, 20 minuta i 16 sekundi. Njegov otac, Mitch, završio je drugo. Demoski je kontaktirao lokalnu policiju Bet365 nakon incidenta, govoreći im da je odgovoran. “Ne znam kako mogu to ispraviti”, izjavio je Demoski lokalnoj televizijskoj postaji prije njegova uhićenja