Jedenadvacítka vyhrala v Poľsku. Čermák rozhodol v poslednej minúte

Českí mladíci v Kielciach viedli od 50. minúty po góle Václava Černého. Šesť minút pred koncom zrovnal Jaroslaw Niezgoda, ale v druhej minúte nastavenia rozhodol o triumfe nad usporiadateľom júnového európskeho šampionátu, na ktorý sa chystá aj český celok, striedajúci Aleš Čermák.

Tréner Vítězslav Lavička urobil oproti zápasu so Slovenskom hneď osem zmien a v základnej zostave zostali len Trávnik, Čierny a Linhart. Kým proti bývalému federálnemu partnerovi dali českí mladíci v piatok štyri góly za prvý polčas, proti Poliakom im v úvodnom dejstve finálnej fázy rovnako ako súperi viazla. Ani jedno z mužstiev za prvej polovici nezamieril medzi tyče, zahrozil len v 41.minúte po rohu hlavičkou nad Stronati.

Po prestávke sa stavkova kancelaria Bet365 dostali do prvej gólovej šance Poliaci. Stopér Lüftner predĺžil vo 47. minúte loptu za seba tak nešťastne, že nahral Stepiňskému, ktorého však vychytal brankár Zima. O tri minúty neskôr otvorili skóre hostia. Čierny napriahol za vápnom a domáce stopér Bednarek tečoval balon mimo gólmanův dosahu. Ofenzívny stredopoliar Ajaxu Amsterdam dal v desiatom zápase za dvadsaťjednotku siedmu bránku.

Česi sa po pauze zlepšili a mohli niekoľkokrát navýšiť vedenie. V 62. minúte po centri hlavičkoval vedľa Linhart, za chvíľu Stronatiho hlavičku vyrazil domáci gólman a v 72.minúte sa Čierneho strela otrela o žrď.

Zahodené šance potom prišli hostí draho. V 84. minúte nešťastne tečoval Stronati strelu priamo k voľnému Niezgoda a ten sám pred Zimou poslal loptu k žrdi. Poliaci sa potom hnali za obratom, ale Česi podnikli v 92. minúte brejk, po ktorom striedajúci Nečas predložil balón Čermákovi a ten do odkrytej bránky rozhodol.

“Prvý polčas nemal z našej strany takú úroveň, akú by sme si predstavovali.V druhom polčase sa naša hra zlepšila nielen tým, že sme strelili gól, ale potom sme mali niekoľko ďalších dobrých pasáží, kedy sme kontrolovali hru a boli blízko ďalšiemu gólu, “povedal Lavička. “Súper sa nechcel vzdať a paradoxne v čase, keď tuším hral v desiatich hráčoch, po našom nedorozumenia zrovnal. Oba tímy chceli zvrátiť výhru na svoju stranu a my sme boli šťastnejší. Vyšiel nám brejk, “dodal Lavička.

Po zápasoch so Slovákmi a Poliakmi už čaká dvadsaťjednotku na začiatku júna sústredení v Rakúsku pred Eurom. V nedeľu si mladíci vyskúšali aj štadión v Tychách, kde odohrajú všetky tri zápasy skupiny.

“Pre nás to bol teraz veľmi cenný kemp.Zohrali sme dva dôležité prípravné zápasy a tiež sme si počas krátkeho pobytu v Poľsku vyskúšali ako štadión v Tychách, kde sme včera trénovali, tak hotel, kde budeme stavky online počas Eura bývať. Po dlhšej dobe sme mohli byť pohromade a upevniť si herný návyky, spôsob hry, “povedal Lavička. “Hlavnou úlohou teraz bude zmapovať hráčov, všetci majú jasne dané úlohy, ktoré majú plniť vo svojich kluboch. Budeme ich ako doteraz priebežne sledovať a potom vyberieme finálnu nomináciu, “dodal.

Rate this post